• Navigator

11. listopadu 2024

První lékařská fakulta Univerzity Karlovy Vás srdečně zve na hvezdně obsazený seminář: Umělá inteligence ve službách lékaře!

Pondělí 11. 11. 2024 | od 14:00

Velká zasedací místnost děkanátu 1. lékařské fakulty UK

Zaregistrujte se zde

Událost na webu 1. lékařské fakulty

Na co se můžete těšit?

Umělá inteligence v nemocničním informačním systému, MedicalM

Společnost MedicalM představí integraci umělé inteligence do nemocničního informačního systému. Ukáží jak může AI zefektivnit zdravotnické procesy, automatizovat administrativní úkoly a uvolnit lékaři kapacitu.

Detekce zubního kazu s využitím AI, Antonín Tichý

Antonín Tichý ukáže inovativní metody využití umělé inteligence ve stomatologii, při detekci zubního kazu. Jeho příspěvek se zaměří na to, jak AI zvyšuje přesnost a rychlost diagnostiky, umožňuje včasnou intervenci a zlepšuje celkové výsledky léčby v stomatologii.

AI v radiologii, Lukáš Lambert

Lukáš Lambert se podělí o první zkušenosti s využitím chatbotu při evropské radiologické zkoušce. Bude komentovat potenciál umělé inteligence v radiologii, připomene, jak AI napomáhá při analýze obrazových dat, zvyšuje diagnostickou přesnost a efektivitu, a jak může podpořit radiology v jejich každodenní praxi.

AI pomáhá – pacientům, lékařům, nemocnicím, zdravotnímu systému. Startup Carebot, Daniel Kvak

Daniel Kvak představí startup Carebot a jeho řešení využívající umělou inteligenci pro zlepšení zdravotní péče. Přednáška se zaměří na konkrétní přínosy AI pro pacienty, lékaře, nemocnice a celý zdravotní systém, včetně zvýšení efektivity a kvality poskytovaných služeb.

Seminář probíhá pod patronací paní proděkanky prof. Burgetové.