• RSS
  • Navigator
  • Aktuality

Aktuality

AI Index Report 2024

Stanford University vydala svůj každoroční AI Index Report, který sleduje, shromažďuje, zpřehledňuje a vizualizuje data týkající se umělé inteligence (AI). Report pokrývá řadu oblastí jako jsou např. výzkum a vývoj, ekonomika nebo vzdělávání.

16. července 2024


AI vizionáři. Studenti práv se umělé inteligence nebojí

Jakub Charvát a Vojtěch Pour si rychle po rozšíření generativní umělé inteligence uvědomili obrovský potenciál, který pro svět práva má. A zatímco někteří právníci vnímají příchod AI spíše jako ohrožení profese, oba studenti PF UK vidí příležitost, jak svůj obor i jeho studium posunout dál.

8. července 2024


Ohlédnutí za seminářem “Kvalifikační práce v čase AI”

Ve čtvrtek 18.4.2024 se na Právnické fakultě UK uskutečnil seminář na téma, jak by se v důsledku příchodu nástrojů umělé inteligence mohly proměnit kvalifikační práce a náš přístup k nim.

11. června 2024


Ohlédnutí za seminářem "Nástroje AI v práci vyučujících na UK"

Dne 3. května 2024 proběhlo na Malé aule Karolina setkání pedagogů Univerzity Karlovy, kde se diskutovalo o integraci AI do akademické praxe. Přednášející představili své zkušenosti s AI nástroji ve výuce a výzkumu, zatímco účastníci reflektovali nad výzvami a příležitostmi, které AI přináší pro moderní vzdělávání.

11. června 2024


Bojar: ChatGPT funguje jako agregátor internetového dojmu

„ChatGPT a další AI chatboty nelze používat jako vyhledávače nebo zdroj faktických informací, jsou to ale fantastické generátory nápadů a inspirace – zkoušejte je,“ nabádá odborník na umělou inteligenci a strojové učení Ondřej Bojar z Matfyzu UK.

6. března 2024