Aktuality
Objevte potenciál AI v akademickém světě na praktickém workshopu pro začátečníky! Tento interaktivní seminář vás provede základy generativní umělé inteligence, rozptýlí běžné mýty a ukáže konkrétní využití nástrojů jako Microsoft Copilot a ChatGPT. Osvojte si AI dovednosti pro zefektivnění vaší akademické činnosti.
Česká asociace umělé inteligence Vás srdečně zve na konferenci, která se koná 20. května od 15:00 (Jankovcova 1037/49, Praha 7, Classic 7: budova E, 2. patro). Vylepšete zákaznickou zkušenost pomocí umělé inteligence. Na akci je třeba se registrovat.
Asistent umožňuje přirozené vyhledávání v různých jazycích, interaktivní vizualizace trendů a analytických výstupů, uložení historie chatu pro kontinuální práci a mnoho dalšího. Vyzkoušejte si práci s tímto AI nástrojem a podívejte se, jak Vám může pomoct s Vaším výzkumem. Zkušební přístup je pro UK prodloužen do 16. května.
Přijďte prozkoumat etické aspekty spojené s využíváním umělé inteligence na přednášce, která proběhne 15. května od 15:00! Ať už vás zajímají etické aspekty, které je třeba zohledňovat při implementaci AI nástrojů, nebo palčivá otázka využívání umělé inteligence při hodnocení výkonů studentů, nezmeškejte tuto přednášku a zaregistrujte se co nejdříve.
Přečtěte si rozhovor s odbornicí na etiku AI systémů o interdisciplinárním projektu CZDEMOS4AI: Prospěšný multiagentní AI avatar v malé demokratické společnosti. Doktorka Jedličková z FHS představuje vizi projektu, jeho budoucí výstupy a zmíněné vyhlídky spojené s efektivnějším využitím AI v demokratické společnosti.
Podívejte se na záznamy dvou školení MS Copilot pro začátečníky (bez licence Copilot 365) od společnosti Aricoma! Seznamte se se základy umělé inteligence a jak ji využít pro svou každodenní práci. Jaká využití nabízí AI pro zaměstnance už dnes?
Získejte praktické dovednosti pro identifikaci a řešení etických výzev v souvislosti s AI na workshopu 22. května ve 14:00. Workshop vám pomůže rozvinout schopnost podnikat konkrétní kroky pro odpovědné využívání technologií AI v akademickém prostředí! Registrujte se na workshop co nejdříve, počet míst je omezený.
Před lety se svými spolupracovníky učili robota psát divadelní hru, nyní se Rudolf Rosa snaží naučit umělou inteligenci k sepsání poezie. Povídali jsme si nejen o projektu se širokým záběrem AI v kontextu ale i o tom, zda může být umělá inteligence „dobrý sluha ale zlý pán“.
Zveme Vás na přednášku AI v kontextu filosofie jazyka, která se uskuteční 17. 4. 2025 od 17:30 v budově MFF UK na Malostranském náměstí, ve druhém patře: místnost S5. Zúčastněte se této přednášky ze série AI v Kontextu a přijďte si poslechnout, co může umělá inteligence k tomuto oboru říci.
Ve spolupráci s firmami Microsoft a Aricoma si Vás dovolujeme pozvat na online kurzy nástroje Microsoft Copilot! Na dvou z nich Vám lektoři ukáží komplexnější práci s licencí Copilot 365 a na další dva tuto licenci nepotřebujete - půjde o školení pro začátečníky s Copilotem v prohlížeči. První z kurzů můžete absolvovat již ve středu 26.3.2025!
Kolik Čechů používá AI – a jak často? Měly by děti používat AI? Jak se liší postoje k AI v různých společenských skupinách? A kolik lidí v ČR si myslí, že další rozvoj AI může způsobit konec světa? Na tyto a další otázky odpovídá nová výzkumná zpráva českého Světového projektu o internetu.
„Naším hlavním cílem je vyrobit jazykový model, který bude konkurencí stávajícím modelům, a navíc bude fungovat velmi dobře pro všechny evropské jazyky,“ uvedl profesor Jan Hajič z ÚFAL MFF UK, který má na starost obří evropský projekt OpenEuroLLM. Jeho hlavním koordinátorem je právě Univerzita Karlova.